Bitbook Gambling
$ 0.1142
Bitcoin Faith
$ 3.010
Bitcoin
$ 6,598.2

Türkiye’de Bitcoin Nasıl Alınır?

Thodex Bitcoin sanal bir para birimi olması nedeni ile fiziksel olarak satın alımı yapılamamaktadır. Bu yüzden Bitcoin satın almak için internet ağı üzerinde alım ve satım işlemlerinin yapılabildiği platformlara gereksinim duyulmaktadır. Bu platformlara kripto para borsası adı verilmektedir. Bu borsalardan kolayca alım ve satım işlemini gerçekleştirebilir ve bir kripto para olan Bitcoin sahibi olabilirsiniz. 

Borsalar üzerinden bu alım satım işlemini gerçekleştirebilmek için ise resmi olarak geçerliliği bulunan, bir ülke tarafından basılan nakit paralara gereksinim duyulmaktadır. Türkiye’de bu para biri TL olarak bildiğimiz Türk Lirası’dır. Kripto para almak istediğiniz borsanın anlaşmalı olduğu Türk bankasından TL mevduatınızı borsa hesabınıza gönderebilir ve oradan bu nakit karşılığında sanal para birimi olan Todeks Bitcoin satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlemin yapılmasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi satın alım işlemi yapılacak olan borsanın güvenilirliğidir. Çünkü dolandırıcı olan birçok sahte borsa bulunmaktadır. Türkiye’de faaliyet gösteren kaliteli, güvenilir ve hızlı işlemleri ile öne çıkan bir kripto para borsası da Todeks Borsası’dır. Todex borsası üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde kripto par satın alım işlemi yapabilirsiniz. Sarmak için ise aynı yöntem izlenerek sitede elinizde bulunan sanal parayı resmi bir sanal para ile takas edebilir ve banka hesabınıza transfer işlemi yapabilirsiniz.

Türkiye’de Bitcoin Almak İçin Hangi Bankalardan Yararlanılabilir? 

Türkiye’de direk olarak bankalar üzerinden Bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin alım satım işlemleri gerçekleştirilememektedir. Aracı kurumlar olan kripto borsaları üzerinden satın alımı yapılabilir. Ülkemizde bu alanda en çok hizmet veren ve çabalayan bankaların başında Akbank yer almaktadır. Akbank’ta ücretsiz bir şekilde anlaşmalı olduğu borsalar ile nakit alışverişi sağlanmaktadır. Akbank dışında, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası ve diğer pek çok banka tarafından bu işlem sağlanmaktadır. Sadece ücret tarifeleri değişmekte ve alınsa dahi bu ücretler minimum düzeyde olmaktadır. Kripto para birimlerinin resmi bir merkezi olmamasından dolayı 7/24 alım ve satım işlemi borsalar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Ancak banka hesaplarına para çekme veya borsaya para yatırma işlemleri için resmi çalışma saatleri içerisinde bulunulması gereklidir. 

Leave a Reply